Ju-Jitsu

Trenuj Ju-Jitsu z nami!

Brazylijskie Ju-Jitsu

Ta „egzotyczna sztuka walki” skupia się na walce w parterze, czyli płaszczyźnie którą większość stylów walki uznaje za przegraną. To co dla innych jest słabością, dla adeptów BJJ staje się ich prawdziwą siłą. Umiejętność sprowadzania walki do parteru, walki z pleców czy kontrola pozycji to podstawy tej dyscypliny. Wachlarz technik „kończących” jest tak ogromny, że w ich aplikowaniu ogranicza nas tak naprawdę tylko wyobraźnia: dźwignie, duszenia, skrętówki, ściskówki, rozrywanie stawów czy kręgosłupa. Brzmi groźnie ;-). Wszystkie te techniki w połączeniu z rozmaitymi przejściami, zmianami pozycji tworzą gamę ruchów, które nazywane są przez niektórych „ludzkimi szachami”.

Tak naprawdę jest to sport dla każdego. Bardzo urozmaicony system stopni zaawansowania i kategorii wiekowych pozwala każdemu (bez wyjątku) stawać w szranki na zawodach i konkurować na zasadach „fair play”.

Korzyści zdrowotne także są nie do przecenienia. Zmiana płaszczyzny ruchów z pionowej na poziomą rozwija całkiem nowe wzorce ruchowe i angażuje zaniedbywane, bądź nie używane dotychczas przez nas mięśnie. Zauważymy poprawę kondycji, gibkości i wytrzymałości naszego ciała.

Jest to sport „chwytany” co ogranicza jego inwazyjność w przeciwieństwie do sportów takich jak boks czy kickboxing. Jeśli więć boisz się przyjmować uderzenia na swoją głowę,lub twoja praca wymaga od Ciebie,by twoja twarz nie była pokryta bruzdami i siniakami, jest to sport dla Ciebie!

Jednak przede wszystkim jest to wielka przygoda ,która otworzy przed wami nowe możliwości w zakresie rozwoju waszego ciała i ducha, a także możliwość poznania nowych, pozytywnie zakręconych ludzi.

Tak więc! Trenuj z nami – uwierz w siebie!