Kickboxing

Trenuj kickboxing z nami!

Kickboxing w Ragnarok!

Dynamiczna praca rąk i nóg, połączenie technik bokserskich z kopnięciami, to jest kickboxing! Do popularyzacji tej dyscypliny (w swoim czasie) na pewno przyczynił się bardzo aktor Jean-Claude Van Damme i jego filmy: KRWAWY SPORT, KICKBOXER.

Uderzenia rękami, kopnięcia z obrotu czy niskie kopnięcia to tylko część technik występujących w kickboxingu. Adepci tej szkoły walki muszą cechować się doskonałym poczuciem równowagi, dystansu, czy położenia swego ciała w przestrzeni.

Szybkość wymiany ciosów oraz ich rozmaite kombinacje wymagają skupienia i pracy całego ciała od stóp po czubek głowy. Kickboxing stanowi idealne rozwiązanie dla osób pragnących poprawić swoją pewność siebie, zrzucić zbędne kilogramy, nauczyć się samoobrony oraz zbudować sprawność fizyczną.

Trening kick-boxera wygląda tak samo, jak każdy trening sztuk walki. Pracuje się nad techniką oraz przygotowaniem motorycznym.Prócz treningów typowo technicznych można spotkać się z treningami obwodowymi i treningiem na przyrządach. „Obwody” są najbardziej wyczerpujące i wymagające. Stanowią jednak najlepszą metodę rozwoju wytrzymałości siłowej oraz dynamiki. Praca na przyrządach, czyli workach, gruszkach itd., pozwala na doskonalenie techniki, a także poprawę szybkości i siły uderzeń.

Jak każdy sport i ten ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie. Poprzez szybką i dynamiczną pracę spalamy zbędne kalorie w czasie treningu, a poprzez „podkręcone” tempo metabolizmu nawet po jego zakończeniu. Poprawia elastyczność naszych stawów i ścięgien, naszą wytrzymaóść fizyczną i nade wszystko -mentalną. Adept sztuk walki to człowiek znający swoją wartość ,świadom swojej siły i jej skutków. To człowiek,który całą swoją złość i frustracje zostawia na treningu.

Jeśli więc chcesz nabrać ” krzepy”, pewności siebie, czy poznać nowych ludzi, to zdecydowanie sport dla Ciebie !

Trenuj z nami-uwierz w siebie!